Kačeři - 13.4.2019 - Podchlumecká soutěž

V sobotu 13.4.2019 se kroužek Kačerů zúčastnil Podchlumecké soutěže na Doubravce. Kačeři soutěžili v kategorii Přípravka a všichni si odvezli krásné medaile.

Rajče

30.4.2019 - Májka na Bolevecké návsi

Zveme všechny 30.4.2019 od 17:00 hod. na Boleveckou náves. Přijďte si užít májku s hasiči. K tanci i poslechu bude hrát skupina The Bowře.

31.3. - Beseda "Na skok u hasičů"

Dne 31.3.2019 jednotka hasičů z Bolevce připravila zajímavou besedu pro skupinu lidí z " geocachingu ".
Tato beseda byla zaměřena na práci dobrovolné jednotky hasičů, kde zúčastněným byla vysvětlena problematika tohoto zaměření.
Beseda měla několik částí - ukázka požární techniky ( statická + dynamická ), ukázka dýchací techniky, seznámení s výstrojí hasičů,( kde byla možnost vyzkoušení zásahového obleku ), stříkání z vysokotlaké proudnice a další.
Dále následovala beseda o problematice záchrany z vodní hladiny, s ukázkou vybavení jednotky - člun, záchranné prostředky, suché obleky.
Na pořadu bylo také povídání o " geocachingu " z pohledu hasičů - zaměřené na bezpečnost a prevenci při této hře.
Vzhledem k velikým a kladným ohlasům této akce, se již připravuje další podobná beseda.

30.3. - Soutěž Skvrňany - Aprílové klání

V sobotu 30.3. odjela obě soutěžní družstva dospělích na Aprílové klání do Skvrňan.

Muži se umítili na 8. místě a ženy na 10. místě.

15.3.2019 - Páteční posezení

V pátek 15.3. se sešlo pár členů SDH, aby poseděli ve zbrojnici a poslechli si vyprávění Jardy Čechury o vzniku současné zbrojnice, areálu a dalších míst spojených nejen s Boleveckou návsí. Jarda sebou přinesl i spousty fotek, které zaujaly všechny přítomné - některé vzpomínkou na dětství nebo mládí a ty další především historií Bolevce, Belevecké návsi a okolí.

Pozvání přijala i starostka Městského obvodu Plzeň 1 paní Ing. Helena Řežábová.

Pinďule - 16.3.2019 - Soutěž Úněšov

V sobotu 16.3. odjelo celkem 5 týmů kroužku Pinďulí na soutěž v okolí Úněšova.

Pinďule odjeli bojovat o umístění v kategoriích 2x Starší, 2x Mladší a 1x Mladší mimo soutěž.

Po blátivé cestě a mírném mrholení doběhly všechny týmy do cíle, kde děti dostaly odměnu - hranolky s kečupem nebo tatarkou.