Hasičských 450

Další akce Hasičských 450 se uskuteční v únoru a srpnu roku 2020.

Bolevečtí hasiči uspořádali poprvé akci HASIČSKÝCH 450

To, že je krev pro náš život nezbytná a její darování je nedocenitelné, ví každé malé dítě. Ne každý se však odhodlá k tomu stát se dárcem krve. Hasiči z SDH Bolevec se rozhodli učinit tento krok společně a 26. a 27. června uspořádali první ročník akce HASIČSKÝCH 450.

K akci SDH Bolevec se připojili další hasiči a jednotky, například SDH Kožlany, SDH Smržovice, SDH Úherce, SDH Bezdružice a také HZS Čepro a.s. - Třemošná, GTW Bearings s.r.o., GAMMALUX NDT s.r.o., HZS Plzeňského kraje - Hasičský záchranný sbor České republiky. Bolevečtí všem moc děkují.

„Akce byla velmi povedená a každý, kdo na akci přišel, měl upřímnou radost i z malé pozornosti, kterou od hasičů obdržel. Transfuzní oddělení získalo nejen nové dárce krve, ale i nové dárce zapsané v registru dárců kostní dřeně,“ zmiňuje Martin Langfelner, zástupce starosty sboru SDH Bolevec.

„Děláme, co má smysl! Personál transfuzního oddělení byl skvělý. Jsem hrdý na členy naší jednotky SDH Bolevec jakožto i na ostatní dárce, kteří se zapojili,“ říká Petr Mičan, autor nápadu Hasičských 450.

Bára Paulová, členka SDH Bolevec pracující na transfuzním oddělení uvádí: „Cením si každého dárce a jsem ráda, že akce zaujala i nové dárce, protože registr je třeba stále doplňovat. Dlouhodobí dárci nám stárnou a je potřeba nových mladých dárců.  Zapsat se do života někoho jiného lze i zápisem do registru kostní dřeně, který na této akci také proběhl. Děkuji všem zúčastněným této akce a myslím si, že i další ročníky budou úspěšné.“

Akce se uskutečnila na Transfuzním oddělení v Plzni v ulici 17. listopadu 2479/12 za podpory FN Plzeň a MichalAndel.cz.

Hasiči z Bolevce děkují všem, kdo přišli darovat krev, i lidem, kteří jim pomohli s propagací akce, a to jakoukoli formou.

Další akce Hasičských 450 se uskuteční v únoru a srpnu roku 2020.

Nově je zřízena Facebook stránka, na ní naleznete vytvořené události.

Informace naleznete také na stránkách SDH Bolevec:

Akci pořádá jednotka SDH Bolevec Plzeň ve spolupráci s FN Plzeň a MichalAndel.cz

Fotky z 26.6 a 27.6

Video z akce ZDE